elementy kute

Elementy kute czy warto je wykorzystać w ogrodzie?

Elementy kute umieszczane w ogrodzie narażone są na czynniki atmosferyczne oraz sezonowe zmiany pogody. Materiał użyty powinien być trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Jedną z wad drewna podatność na pleśnie i grzyby. Dodatkowo należy je cyklicznie impregnować. Z powodu takich niedogodności dużą popularnością cieszą się metalowe meble ogrodowe. Na rynku dostępne są ławki i krzesła dopasowane do różnych aranżacji przestrzeni ogrodu. Można również zlecić wykonie mebli według własnych projektów, gdzie zastosowane zostaną elementy kute. Pamiętać należy o zastosowaniu powłok lakierniczych zabezpieczanych powierzchnie metalu. Zestawy mebli metalowych łatwo rozbudowywać dokupując kolejne elementy.

Metal jako uzupełnienie architektury ogrodowej

Również większe formy architektoniczne można budować, używając elementów, takich jak tralki metalowe. Altany ogrodowe to obiekty, które można wykonać w całości z metalu lub używać go tam, gdzie są elementy narażone na uszkodzenia. Ozdoby kute wykonane z metalu to detale podkreślające rustykalny charakter ogrodu. Można wykonywać z nich kraty w otworach okiennych altan lub stosować jako wsporniki podtrzymujące drewniane elementy konstrukcyjne. Furtki stosowane są w przejściach pomiędzy różnymi częściami ogrodu. Mogą one mieć pięknie zdobione klamki do furtek.

Dekoracyjne elementy ogrodowej

Metalowe elementy ułatwią użytkowanie ogrodu i pozwolą na lepszą ekspozycję roślin. Kwietniki montowane na ścianach są dekoracyjne, a rośliny o długich pędach zwisają w naturalny sposób. Dodając groty do ogrodzeń i elementy florystyczne metalowe detale łatwo upodobnić do tych kutych ręcznie. Kwietniki występują również w wersji wbijanej. Przedmiot taki wystarczy zakotwiczyć w ziemi i przenieść, kiedy jest to konieczne. Zamiennie można używać go również do zawieszenia lampionów. Wykonanie z metalu zwiększa wytrzymałość kwietnika i pozwala na duże obciążenie nawet donicami o dużych rozmiarach. Rabaty należy zabezpieczyć niskimi płotkami odpornymi na wilgoć. Tu również elementy są wbijane w grunt, aby tworzyć zabudowę modułową.

Joomla templates by a4joomla