zasuwa do bramy

Zasuwa do bramy - jakie inne metody zabezpieczenia posesji?

Jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka jest potrzeba bezpieczeństwa. Dom to miejsce gdzie powinno czuć się całkowicie bezpiecznie i swobodnie. Problematyczne może być natomiast osiągnięcie takiego poczucia. Czy pomoże nam w tym dobra zasuwa do bramy? O ile jest to bardzo proste w mieszkaniu - wystarczy zainstalować drzwi antywłamaniowe, o tyle w momencie kiedy mieszka się na posesji, która czasem bywa na uboczu, oddalona od większych skupisk ludzkich, zwykłe drzwi antywłamaniowe nie wystarczą, by poczuć się bezpiecznie. Co więc zrobić?

Zabezpieczenie bramy

Pierwszym elementem, na jaki powinno się zwrócić uwagę, jest brama. Może być ona bogato zdobiona w elementy kute. Nie jest to jednak szczególnie istotne pod względem zapewnienia bezpieczeństwa. Jednak ważnym jest, by jej otworzenie było możliwe od środka, nie od zewnątrz. Taki efekt pozwala osiągnąć zasuwa do bramy. Dzięki niej, aby wjechać autem na posesję, należy najpierw wejść furtką i ją otworzyć. Ewentualnie w przypadku innych modeli zasuw, można otworzyć ją korzystając za pomocą kłódki, wciąż przebywając na zewnątrz posesji. Kolejnym istotnym zabezpieczeniem są tralki metalowe. Jaki byłby sens zamykania bramy, podczas gdy przejście pomiędzy słabo wykonanymi tralkami lub ich demontaż nie był by niczym problematycznym?

Zabezpieczenie ogrodzenia

Faktem, o którym nie można zapomnieć jest to, że nawet najlepsze zamki i zabezpieczenia, zarówno ogrodzenia, jak i bramy z furtką, będą całkowicie nieskuteczne i niepraktyczne w chwili, kiedy przejście przez ogrodzenie nie będzie sprawiało żadnego kłopotu. Tutaj rozwiązanie również jest proste, a dodatkowo może nadać bardzo ciekawy i niepowtarzalny wygląd całej posesji. Chodzi mianowicie o groty kute, które montowane są na ogrodzeniu, furtce oraz bramie. Dzięki nim, a także użyciu np. czegoś takiego jak dobre zamki do furtek sforsowanie i obejście mechanicznych zabezpieczeń posesji poprzez przejście nad wszystkimi zabezpieczeniami, stanie się niewykonalne.

Joomla templates by a4joomla