wózki do bram

Wózki do bram i ich zastosowanie

Ogrodzenie wyznacza obręb działki, pełni funkcję dekoracyjną i ochronną. Natomiast o jego funkcjonalności decydują dobrej jakości wrota. Występują w wersji przesuwnej, zaopatrzonej w wózki do bram, lub skrzydłowej. Warto wiedzieć, że poszczególne odmiany nie nadają się na wszystkie działki. Dlatego też podajemy ich charakterystykę bram oraz zastosowania. To pozwoli uniknąć kosztownych błędów przy wyborze modelu.

Ograniczenia bramy skrzydłowej

Bramy skrzydłowe to elementy ogrodzeń znane i używane od bardzo dawna. Współczesne modele najczęściej składają się z dwóch skrzydeł odchylanych na boki. Dostępne, choć rzadziej używane są wersje z jednym skrzydłem. W obu typach ważną rolę odgrywają zawiasy regulowane lub toczone oraz rygle do bram. Opisywane wrota często występują w pięknych, klasycznych wzorach. Do dyspozycji są także wyroby utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Bramę skrzydłową można wyposażyć w automatyczny system otwierania. Jednakże nie da się jej zamontować w każdym ogrodzeniu. Polskie przepisy jasno określają, że skrzydła muszą otwierać się do wnętrza działki. Zatem zawiasy toczone oraz zasuwa do bramy muszą to umożliwiać. To sprawia, że na podjeździe należy zostawić dużo miejsca by skrzydła o nic nie zawadzały. W związku z tym na działkach z krótkim wjazdem opisywana brama zwyczajnie się nie sprawdzi.

Wrota przesuwne i wózki do bram

Bramy przesuwne cieszą się sporą popularnością. Oferują nowoczesne, raczej minimalistyczne wzornictwo. W przeciwieństwo do powyższych produktów, przeważnie składają się z jednego skrzydła. Do dyspozycji są wersję samonośne lub zaopatrzone wózki do bram. Otwierają się inaczej niż modele skrzydłowe. Zgodnie z nazwą, skrzydło przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Nie uchyla się, dzięki czemu nie zabiera miejsca na podjeździe. Zatem wjazd na posesję może być nawet bardzo krótki. Trzeba jednak wiedzieć, że bramy przesuwne nie nadają się na wszystkie działki. Dlatego, że każdy egzemplarz jest wyposażony w tak zwany ogon. Stanowiący przeciwwagę dla części bramnej. Przez to całe skrzydło jest długie. Posesja musi być szeroka przynajmniej w jedną stronę by brama mogła się całkowicie otworzyć i schować za ogrodzeniem. Planując zakup wrót zawsze trzeba dokładnie zmierzyć miejsce, w którym się znajdą.

Joomla templates by a4joomla